Нові тарифи на газ: що змінилось?

опубліковано 21.01.2020

Нові тарифи на газ: що змінилось?

Про вартість доставки газу

Наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, які стосуються споживачів газу. Що змінилось і як платити за газ.Завдяки прийнятим тарифам, які затверджено НКРЕКП 24 грудня 2019 завершено анбандлінг на газовому ринку - тобто відділення продажу газу (поставка) від його розподілу (доставка). Таким чином, споживачі сплачуватимуть окремо за сам газ та за його доставку.

Окремі рахунки гарантують незалежність постачальників газу від операторів ГРМ – це запорука впровадження європейського ринку газу. Таким чином, нарешті виконано закон «Про ринок природного газу», який був прийнятий в 2015 році та вимоги Третього енергетичного пакету, згідно з якими доставка газу має буде відділена від його продажу.

Що відбулося?

24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тепер вартість розподілу буде в окремій платіжці.

Буде окрема платіжка

За доставку газу - буде окрема платіжка. Газ – окремо, доставка – окремо! Тож з січня всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за послугу з його доставки.  Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни. 

Як розраховується вартість доставки?

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання. 

На 2020 рік за основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з початку жовтня 2018 до кінця вересня 2019. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Скільки складатиме такий платіж?

Для споживачів ТОВ «Газпостачсервіс» тариф на розподіл складає на перше півріччя 2020 р. 2,304 грн (з ПДВ) за 1 куб.м., на друге півріччя 2,976 грн (з ПДВ) 1 куб.м. Наприклад, якщо споживання домогосподарства з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року склало 1800 кубометрів. То оплата послуги розподілу з січня по червень складе 345,60 грн.

Розмір плати за доставку газу за місяць

В чому вигода для споживача?

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за місяць, квартал, півроку. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісії при проведенні платежів.

Як щодо тих, хто споживає багато газу?

Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним. Тому фінансове навантаження взимку при сплаті за газ зменшується. В I кварталі 2020 року споживачі заплатять за доставку газу менше, ніж торік. Це особливо відчутно для споживачів, які користуються газовим опаленням.         

Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет. Завдяки, новій системі тарифів, вони зможуть зменшити витрати. Адже частину доставки газу, вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

Що буде, якщо Ваше споживання зменшилось?

Якщо споживач використав менше кубів, то і за доставку в наступному році він буде платитиме менше. Тому від обсягів споживання впродовж газового року залежить плата споживача за доставку газу в наступному році.

Як треба платити?

Послуги з доставки газу необхідно сплачувати в поточному місяці, до 20 числа.

Тариф на доставку буде однаковий для всіх чи відрізнятиметься?

Як і зараз, тариф на доставку газу буде відрізнятись в залежності від місця проживання споживача. Для жителів великих міст-мільйонників він буде нижчим, ніж для жителів областей.

Величина вартості доставки газу залежить від щільності розташування споживачів. Чим більше клієнтів на одиницю площі, тим нижчий тариф.

Чи треба платити, якщо газом не користуєшся?

За доставку газу треба буде платити, навіть якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди.В наступному році ваша плата за доставку буде скоригована відповідно до реальних обсягів споживання.

Якщо газове обладнання не використовується взагалі і споживач не плануєте цього в майбутньому, то варто розглянути можливість від’єднання від газових мереж із пломбуванням. Дана послуга здійснюється за письмовою заявою та є платною. При потребі відновлення газопостачання необхідно оплатити повторне включення.

© 2023 gaspostach.com. Всі права захищено.